Ogłoszenia – IX Niedziela Zwykła 03.06.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IX Niedziela Zwykła 03.06.2018 r

 

1. Dziękuję za złożone tydzień temu ofiary na Radio „Via” w Rzeszowie. Bóg zapłać.

2. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości i procesji Bożego Ciała: twórcom pięknych ołtarzy (uczniom kl. VII SP, gimnazjalistom z kl. II i III oraz tym, którzy rok temu ukończyli Gimnazjum), Strażakom z pocztem sztandarowym i asyście baldachimu, ministrantom, niosącym chorągwie i feretrony, dziewczynkom z DSM – u, dziewczynkom sypiącym kwiaty, małym chłopcom za dzwonienie dzwoneczkami, rodzicom a także ropczyckiej Policji za zabezpieczenie procesji. Do czwartku trwa tzw. Oktawa Bożego Ciała z codziennymi procesjami wokół kościoła po wieczornej Mszy św. W czwartek, 7 czerwca, zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji eucharystycznej poświęcenie wianków i ziół oraz błogosławieństwo dzieci.

3. W  piątek, 8 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W sobotę, 9 czerwca, Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

5. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty. W tym tygodniu proszę, by o czystość naszej świątyni zatroszczyli się: p. Mateusz Drygaś, p. Bernadeta Zając, p. Marta Świętoń, p. Teresa Tęczar, p. Anna Wodzień. Sprzątanie w sobotę o godz. 9:00.