XXVIII Niedziela Zwykła, 11.10.2020 r.

1. Przeżywamy dziś po raz dwudziesty Dzień Papieski. Z tej okazji można złożyć ofiarę materialną na fundusz papieski, tj. na żywy pomnik św. Jana Pawła II – stypendia dla uzdolnionej młodzieży.

2. Zapraszam na październikowy różaniec w dni powszednie o godz. 17:00, a w niedziele o godz. 11:00.

3. We wtorek (13 X) przeżywać będziemy ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Początek o godz. 17:00.

4. W środę (14 X) obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Naszą modlitwą obejmujemy nauczycieli, katechetów i tych którzy służą dziełu edukacji i wychowania dzieci i młodzieży.

5. Składam serdeczne podziękowanie za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu proszę, by tę niezbędną posługę podjęli: p. Barbara Przywara, p. Marta Wójcik, p. Anna Król, p. Przemysław Król, p. Tomasz Król. Sprzątanie w poniedziałek po wieczornej Mszy św. i w sobotę o godz. 8:00.

6. W tym tygodniu będziemy obchodzić:

– we wtorek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, Zakonnika,
– w czwartek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, Dziewicy,
– w piątek wspomnienie  św. Jadwigi Śląskiej, Zakonnicy,
– w sobotę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika.

7. W przyszłą niedzielę składka na cele parafialne.

8. Przyszła niedziela (18 X) to Niedziela Misyjna. Zbiórka do puszek na Dzieło Misyjne. Także w przyszłą niedzielę w całej Polsce liczenie wiernych uczestniczących w Mszach św. i przystępujących do Komunii św.

9. Na stoliku z prasą katolicką są wyłożone kartki wspominkowe (w dwóch kolorach). Jedne na wypominki listopadowe (jednorazowe), drugie na wypominki roczne. Modlitwą różańcową będziemy prosić miłosiernego Boga o łaskę życia wiecznego dla naszych bliskich zmarłych. Dbajmy też o ich groby i cały nasz cmentarz.

10. Dziękuję wszystkim, którzy wewnątrz świątyni zasłaniają usta i nos w trosce o bezpieczeństwo sanitarne wszystkich uczestników liturgii.

Opieki św. Maksymiliana i wielu Bożych darów w nadchodzącym tygodniu.

Publikowane informacje przeznaczone są do użytku wewnętrznego Parafii św. Maksymiliana Kolbe w Gliniku.