V Niedziela Wielkanocy – 02.05.2021 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7:00 zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 11:00 Uroczystość I Komunii Świętej.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 11:00. Czcijmy Maryję modlitwą litanii w kościele lub przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach. Zachęcam wszystkich: rodziców i dziadków, dzieci i młodzież do gromadzenia się przy śpiewie litanii, aby wspólnie wpatrywać się w Maryję, naszą Matkę i Królową, która chce prowadzić nas do swojego Syna.

3. Jutro uroczystość NMP Królowej Polski. W tym dniu Msze św. będą odprawione w porządku niedzielnym tj. o godz.: 7:00, 9:00 i 11:00.

4. We wtorek wspomnienie św. Floriana. Pamiętajmy o Strażakach i prośmy o opiekę nad nimi świętego patrona.

5. W środę po „Majówce” próba przed rocznicą I Komunii Świętej.

6. W czwartek wspomnienie św. apostołów Filipa i Jakuba.

7. W sobotę uroczystość św. Stanisława, patrona Polski.

8. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi w czwartek od godz. 17:00 i w piątek również od godz. 17:00. Zapraszam w te dni również do spowiedzi przed rocznicą I Komunii Świętej.

9. W piątek od godz. 8:30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.

10. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00 Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej.

11. Zachęcam do lektury katolickiej prasy.

12. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu proszę, by o czystość naszej świątyni zatroszczyli się: p. Anna Litak, p. Barbara Pijar, p. Jolanta Kłósek, p. Elżbieta Szymańska, p. Lucyna Góra. Sprzątanie we wtorek po wieczornej Mszy św. i w sobotę po rannej Mszy św.

13. Ten tydzień to dla dzieci komunijnych „Biały Tydzień”, w którym będą dziękować za dar Eucharystii.

14. W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin Czesław Zapał. Jego pogrzeb odbył się w Małej. Pomódlmy się o spokój jego duszy…

OGŁOSZENIA INSTYTUCJI ZEWNĘTRZNYCH:

* Do 17 czerwca br. w Urzędzie Gminy w Wielopolu Skrzyńskim udzielana będzie pomoc w wypełnieniu wniosku o dopłaty bezpośrednie dla rolników.

SOLENIZANTOM I JUBILATOM TYGODNIA SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA: OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH WYPRASZANYCH PRZEZ PATRONA NASZEJ PARAFII ŚW. MAKSYMILIANA.

Publikowane informacje przeznaczone są do użytku wewnętrznego Parafii św. Maksymiliana Kolbe w Gliniku.