OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVI Niedziela Zwykła, 18.07.2021 r.

1. Dzisiaj rozpoczyna się XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasłem są słowa „W drogę do Źródła Życia”. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów oraz zbiórka datków na środki transportu dla misjonarzy – „1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy”. Jest to jednocześnie nasze podziękowanie za szczęśliwe podróże. Zapraszam również dzieci ze swoimi rowerami i hulajnogami.

2. We wtorek (20 lipca) przypada 8. rocznica ingresu bpa Jana Wątroby do Katedry Rzeszowskiej. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o Biskupie Rzeszowskim i całej naszej diecezji.

3. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

4. W liturgii Kościoła Katolickiego w tym tygodniu będziemy obchodzić:
– w czwartek święto św. Marii Magdaleny,
– w piątek święto św. Brygidy, Zakonnicy, Patronki Europy,
– w sobotę wspomnienie św. Kingi,
– w niedzielę św. Jakuba Apostoła, oraz św. Krzysztofa, patrona kierowców.

5. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu proszę, by o czystość naszej świątyni zatroszczyli się: p. Małgorzata Zapał, p. Ewa Zegar, p. Krzysztof Góra, p. Ewa Kolebuk, p. Bożena Wiśniewska. Sprzątanie w poniedziałek po wieczornej Mszy św. i w sobotę o godz. 8:00.

SOLENIZANTOM I JUBILATOM TYGODNIA SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA: OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH WYPRASZANYCH PRZEZ PATRONA NASZEJ PARAFII ŚW. MAKSYMILIANA.

Publikowane informacje przeznaczone są do użytku wewnętrznego Parafii św. Maksymiliana Kolbe w Gliniku.