Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III Niedziela Wielkanocna – 05.05.2019 r.

 

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7:00 zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 11:00 Uroczystość I Komunii Świętej.

2. Dzisiejsza niedziela, III Niedziela Wielkanocna, to Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Ten tydzień jest szczególną zachętą do tego, aby każdy chrześcijanin, jak najczęściej – najlepiej codziennie – sięgał po Słowo Boże i otwierał się na jego działanie. Niech nasze osobiste spotkanie z Biblią nie ogranicza się tylko do czytania tekstu o narodzeniu Pana Jezusa w czasie Wigilii Bożego Narodzenia.

3. W poniedziałek o godz. 17:00 w Nawsiu próba dla kandydatów do bierzmowania. Sakramentu Bierzmowania udzieli ks. bp Kazimierz Górny we wtorek podczas Mszy św. o godz. 17:00 w Nawsiu. Jutro w naszej świątyni od godz. 17:00 możliwość spowiedzi dla rodziców kandydatów, świadków do bierzmowania i tych, którzy chcą pobożnie uczestniczyć w tej uroczystości.

4. W czwartek po „Majówce” próba przed rocznicą I Komunii Świętej.

5. W sobotę od godz. 17:00 spowiedź przed rocznicą I Komunii Świętej.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu proszę, by o czystość naszej świątyni zatroszczyli się: p. Helena Bieszczad, p. Halina Ozga, p. Anna Sikora, p. Danuta Wajda, p. Anna Tokarska. Sprzątanie w poniedziałek po wieczornej Mszy św. i w sobotę po rannej Mszy św.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej. Po Mszy św. „Majówka”.

8. Ten tydzień to dla dzieci komunijnych „Biały Tydzień”, w którym będą dziękować za dar Eucharystii.

9. Trwa miesiąc maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej. Czcijmy Maryję modlitwą litanii w kościele lub przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach. Zachęcam wszystkich: rodziców i dziadków, dzieci i młodzież do gromadzenia się przy śpiewie litanii, aby wspólnie wpatrywać się w Maryję, naszą Matkę i Królową, która chce prowadzić nas do swojego Syna.