Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV Niedziela Wielkanocna – 12.05.2019 r.

1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.

2. Dzisiaj o godz. 11:00 Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej.

3. Jutro pierwsze w tym roku nabożeństwa fatimskie. W tym dniu przypada 102 rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 38 rocznica zamachu na św. Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej. O godz. 18:00 Msza św., a po niej procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej połączona z modlitwą różańcową i litanią do NMP. Zapraszam do licznego udziału w tym nabożeństwie. Zapraszam dzieci komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych. Natomiast młodzież, która we wtorek przyjęła Sakrament Bierzmowania przynosi ze sobą indeksy. W tym roku nabożeństwa fatimskie będzie prowadził ks. Grzegorz Czeluśniak z Frysztaka.

4. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu proszę, by o czystość naszej świątyni zatroszczyli się: p. Beata Bieszczad, p. Bolesław Bieszczad, p. Elżbieta Lepak, p. Stanisław Świerk, p. Helena Opoń. Sprzątanie w poniedziałek po wieczornej Mszy św. i w sobotę o godz. 9:00.

5. W przyszłą niedzielę składka na cele parafialne, a po Mszach św. zbiórka do puszek na Katolickie Radio „Via” w Rzeszowie.

6. Trwa miesiąc maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej. Czcijmy Maryję modlitwą litanii w kościele lub przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach. Zachęcam wszystkich: rodziców i dziadków, dzieci i młodzież do gromadzenia się przy śpiewie litanii, aby wspólnie wpatrywać się w Maryję, naszą Matkę i Królową, która chce prowadzić nas do swojego Syna.

Ogłoszenia społeczne:

 

> Chętne rodziny mogą przyjąć dzieci z Domu Dziecka sióstr Michalitek na wakacje w dniach od 22 czerwca do 13 lipca br., by w „normalnym domu” zakosztowały jego atmosfery. Chętnych prosimy o kontakt ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom i Rodzinie „Nie bądź obojętny”. Bliższe informacje w kancelarii.

> Sołtys naszej wioski będzie przyjmował wpłaty na II ratę podatku 15 maja (środa) od 8:00 do 12:00 i od 13:00 do 17:00 w Budynku Domu Ludowego.