Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V Niedziela Wielkanocna – 19.05.2019 r.

 

1. Słowo Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski przed wyborami do Parlamentu Europejskiego

2. Trwają nabożeństwa majowe – są odprawiane w dni powszednie o godz. 18:00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 11:00.

3. Dziękuję wszystkim, którzy w miniony poniedziałek uczcili Matkę Bożą Fatimską.

4. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na Katolickie Radio „Via” w Rzeszowie.

5. Jutro, tj. w poniedziałek, Ksiądz Biskup Jan Wątroba obchodził będzie 19. rocznicę przyjęcia sakry biskupiej. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego Ordynariusza.

6. W środę o godz. 20:00 w Domu Ludowym próba parafialnego chóru „Opoka”.

7. W sobotę po nabożeństwie wieczornym spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu proszę, by o czystość naszej świątyni zatroszczyli się: p. Beata Szymańska, p. Danuta Ochał, p. Zofia Bokota, p. Krystyna Czaja, p. Jerzy Traciak, p. Andżelika Misiura. Sprzątanie w poniedziałek po wieczornej Mszy św. i w sobotę po rannej Mszy św.

 

 

Słowo Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski przed wyborami do Parlamentu Europejskiego

Drodzy Siostry i Bracia. W niedzielę 26 maja br. we wszystkich państwach tworzących Unię Europejską odbędą się wybory do jej Parlamentu. Od wyników tych wyborów będzie zależał nie tylko kształt polityczny, ale także duchowy Unii Europejskiej.

Polska należy do Unii od 2004 roku. Stało się to również dzięki osobistemu zaangażowaniu Ojca Świętego Jana Pawła II, który w członkostwie naszego państwa w tej instytucji dostrzegał nie tylko szansę na rozwój Polski pod względem materialnym i cywilizacyjnym, ale również szansę dla Unii, która będzie mogła czerpać z duchowego skarbca naszej Ojczyzny. W konsekwencji przed Europą otworzy to – jak często głosił to Papież – możliwość oddychania obydwoma płucami, a przez to trwania przy jej chrześcijańskich korzeniach.

Jeszcze na kilka lat przed wstąpieniem Polski do Unii, dnia 3 czerwca 1997 roku Jan Paweł II w obecności pięciu prezydentów państw Europy Środkowej i Wschodniej mówił w Gnieźnie: „Bez Chrystusa nie można budować trwałej jedności. Nie można tego robić, odcinając się od tych korzeni, z których wyrosły narody i kultury Europy i od wielkiego bogactwa minionych wieków. Jakże można liczyć na zbudowanie «wspólnego domu» dla całej Europy, jeśli zabraknie cegieł ludzkich sumień wypalonych w ogniu Ewangelii, połączonych spoiwem solidarnej miłości społecznej, będącej owocem miłości Boga?”

Mając na uwadze to papieskie nauczanie, lepiej możemy zdać sobie sprawę z tego, jak wielka odpowiedzialność na nas spoczywa w obecnym momencie naszej najnowszej historii. Dlatego bardzo zachęcamy Was, Drodzy Siostry i Bracia, do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego i głosowania zgodnego z właściwie ukształtowanym sumieniem.

Modląc się do Boga – za wstawiennictwem świętych Patronów Europy i Polski – o dobrą przyszłość Europy, a także o dobrą przyszłość naszej Ojczyzny, z serca Wam błogosławimy w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Jasna Góra, 2 maja 2019 r.