Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI Niedziela Wielkanocna – 26.05.2019 r.

1. Dziękuję za złożone tydzień temu ofiary do puszek na Katolickie Radio „Via” w Rzeszowie.

2. Dziś ważny dla Polski dzień – wybory do Parlamentu Europejskiego. Zachęcam nie tylko do głosowania, ale także do modlitwy w intencji Ojczyzny.

3. Zapraszam na nabożeństwa majowe codziennie po mszy św. wieczornej (do piątku włącznie). Od soboty nabożeństwa czerwcowe, na które też serdecznie zapraszam.

4. W piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu proszę, by o czystość naszej świątyni zatroszczyli się: p. Anna Książek, p. Józef Wymysłowski, p. Nina Wymysłowska, p. Anna Bieszczad, p. Małgorzata Zapał. Sprzątanie w poniedziałek po wieczornej Mszy św. i w sobotę po rannej Mszy św.

6. Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazuje do każdej parafii cegiełki przeznaczone na wsparcie finansowe organizowanych w ośrodku w Myczkowcach kolonii dla dzieci pochodzenia polskiego z Ukrainy. Cegiełki w cenie 5 zł. znajdują się na stoliku z prasą katolicką. Natomiast za tydzień Caritas naszej diecezji organizuje zbiórkę do puszek dla poszkodowanych przez ostatnią powódź. W minionym tygodniu z rezerw Caritas pierwsi poszkodowani już otrzymali pomoc.

7. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tradycyjnie w poniedziałek, wtorek i środę przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego wypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje. Zapraszam w w te dni do udziału w procesji błagalnej o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 7:00 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

9. Przypominam, że do fotografowania w czasie nabożeństw liturgicznych potrzebne jest specjalne zezwolenie.

10. Dzisiaj Dzień Matki. Z tej okazji nie tylko składajmy życzenia naszym mamom, ale polecajmy je Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o potrzebne im łaski, by mogły dobrze wypełniać swoją misję, swoje zadanie. A dla tych, które już Pan powołał do siebie, prośmy o Boże miłosierdzie, aby mogły wyśpiewywać Jego chwałę na wieki. Wszystkie nasze żyjące mamy polećmy opiece Maryi. Pod Twoją obronę… Nasze zmarłe mamy polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…