Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 09.06.2019 r.

 

1. Bóg zapłać za złożone tydzień temu ofiary do puszek na poszkodowanych przez powódź.

2. Dzisiejsza niedziela kończy okres wielkanocny.

3. Jutro, w poniedziałek,   drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7:00 i 18:00.

4. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszam na wspólną modlitwę za wstawiennictwem Pani Fatimskiej – Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00. Po Mszy św.  różaniec i procesja z figurą MB Fatimskiej. Zapraszam dzieci z kl. III i IV SP w strojach komunijnych. Po Nabożeństwie Fatimskim krótkie spotkanie dla kl. VII i VIII SP, III kl. Gimnazjum oraz dla tych, którzy rok temu przyjęli Sakrament Bierzmowania. Spotkanie związane jest z budową ołtarzy na procesję Bożego Ciała.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu proszę, by o czystość naszej świątyni zatroszczyli się: p. Bogusława Kujda, p. Jolanta Błażejowska, p. Zygmunt Cabaj, p. Elżbieta Wrona, p. Elżbieta Pazdan. Sprzątanie w poniedziałek po wieczornej Mszy św. i w sobotę o godz. 8:00.

7. W sobotę o godz. 6:30 wyjazd na pielgrzymkę do Łagiewnik.

8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Składka na cele parafialne. W tym dniu kończy się czas, jaki mamy na spełnienie obowiązku przyjęcia Komunii św. w okresie wielkanocnym.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy ś. p. Jana Cabaj, Glinik 155. Prośmy o życie wieczne dla niego. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

 

Ogłoszenia społeczne:

  • Urząd Gminy w Wielopolu informuje mieszkańców wsi Glinik, że dnia 10 czerwca 2019 r. (poniedziałek) od godz. 8:30 do godz. 17:00 w Domu Ludowym w Gliniku będą wydawane worki na śmieci.
  • Sołtys naszej wioski informuje, że trwa nabór wniosków (do 29 czerwca 2019 r.) dla małych gospodarstw na pomoc finansową w ramach programu „Restrukturyzacja małych gospodarstw”. Na restrukturyzację można otrzymać 60 tys. zł. premii. Szczegółowe informacje na stronie internetowej ARiMR i na tablicach ogłoszeń.