Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI Niedziela Wielkanocna, 17.05.2020 r.

1. Trwają nabożeństwa majowe. Odprawiane są codziennie po wieczornej Mszy św. (w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 11:00).

2. Radujemy się 100 ROCZNICĄ URODZIN ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II.Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”. W tych intencjach modlimy się podczas dzisiejszych Mszy Świętych i oczywiście jutro o godz. 18:00. Jutro będziemy modlić się za społeczność naszej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II.

3. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

4. W poniedziałek po nabożeństwie majowym spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

5. W Piątek rozpocznie się Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.

6. W sobotę, 23 maja br. o godz. 11:00 w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie pięciu alumnów przyjmie święcenia diakonatu z rąk Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Natomiast w dniu 30 maja br., o godz. 10:00, w katedrze, Biskup Rzeszowski wyświęci na kapłanów sześciu diakonów z naszej diecezji. Pamiętajmy o modlitwie w intencji przyszłych diakonów i prezbiterów.

7. Składam serdeczne podziękowanie za troskę o czystość, piękno i wystrój naszego kościoła. W tym tygodniu proszę, by o czystość naszej świątyni zatroszczyli się: p. Anna Bobulska, p. Teresa Kipa, p. Danuta Bokota, p. Elżbieta Trznadel, p. Waldemar Dąbrowski. Sprzątanie w poniedziałek po wieczornej Mszy św. i w sobotę o godz. 8:00. Dziękuję za przygotowanie świątyni na 13 maja, na Dzień Fatimski.

8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

9. Trwajmy na codziennej modlitwie różańcowej prosząc o całkowite zatrzymanie epidemii.

10. W nowym numerze tygodnika „Niedziela” znajdziemy m.in. wiele materiałów, wspomnień i świadectw o św. Janie Pawle II. „Niedziela” jest do nabycia pod chórem (6 zł). Caritas Diecezji Rzeszowskiej na setną rocznicę urodzin Największego Polaka przekazuje folder z tekstem Litanii do św. Jana Pawła II do odmawiania w rodzinach. Foldery znajdują się na stoliku za ławkami. Zachęcam, by każda rodzina wzięła jeden egzemplarz.

11. Od dzisiejszej niedzieli możemy gromadzić się w świątyni w większej grupie, przestrzegając zaleceń sanitarnych. Do wykorzystania jest nie tylko górny kościół i chór, ale też dolny kościół. Mamy ponadto wydajną wentylację, która szybko i dokładnie wymienia powietrze w kościele. Jest także możliwość (wyjątkowo w tych czasach) gromadzenia się na zewnątrz z zachowaniem dwumetrowego dystansu pomiędzy sobą.

 

Do użytku wewnętrznego