OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXVII Niedziela Zwykła, 05.10.2025 r.
«Pan rzekł: «Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej morwie: „Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze”, a byłaby wam posłuszna.» (Łk 17, 5)

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
2. Zapraszam na nabożeństwo różańcowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedziele po Mszy św. o godz. 11:00.
3. We wtorek (7 X) wspomnienie NMP Różańcowej. O godz. 16:30 w naszym kościele odbędzie się Koncert Pieśni Maryjnych w wykonaniu naszego Parafialnego Chóru „OPOKA”.
4. W czwartek (9 X) o godz. 5:15 wyruszy spod Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Gliniku pielgrzymka na Jasną Górę w ramach ogólnopolskiego zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.
5. W piątek po nabożeństwie wieczornym spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XXV Dzień Papieski pod hasłem JAN PAWEŁ II – PROROK NADZIEI! W tym dniu poprzez ofiary składane do puszek budujemy papieżowi żywy pomnik, czyli wspieramy Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która przyznaje stypendia dla zdolnej młodzieży, ale pochodzącej z biednych rodzin.
7. Przed nami miesiąc listopad, miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych i modlitwy o ich wieczną radość. Wypominki listopadowe będą przez cały listopad o godz. 17:00 a roczne dwadzieścia minut przed pierwszą Mszą św. w każdą niedzielę roku (w Adwencie o godz. 10:40).
Potraktujmy wypominki jako spłacanie długu wdzięczności jaki mamy wobec zmarłych oraz jako lekcję wobec własnych dzieci i wnuków z nadzieją, że kiedyś i oni będą kiedyś o nas pamiętać. Na stoliku z prasą katolicką są wyłożone kartki wspominkowe.
8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu proszę, by o czystość naszej świątyni zatroszczyli się: p. Bogumiła Cabaj, p. Anna Cabaj, p. Sabina Wlezień, p. Dorota Sroka, p. Martyna Czaja. Sprzątanie w poniedziałek po wieczornej Mszy św. i w sobotę po rannej Mszy św.
9. Modlitwa różańcowa:
* poniedziałek – Róża św. Bernadetty Soubirous
* wtorek – Róża św. O. Pio
* środa – Róża św. Jana Pawła II
* czwartek – Róża św. Stanisława Kostki
* piątek – Róża św. Maksymiliana
* sobota – Róża św. Rity
