Niedziela Przenajświętszej Trójcy, 26.05.2024 r.

«Oto Ja jestem z wami» (Mt 28, 20).

1. Bóg zapłać za ofiary do puszek złożone w ubiegłą niedzielę na leczenie ciężko chorej uczennicy Technikum w Ropczycach.

2. Dzisiejsza niedziela to ostatni dzień na spełnienie III przykazania kościelnego. Kończy się czas Komunii św. wielkanocnej. Dziś także Dzień Matki, pamiętamy w modlitwach o wszystkich mamach.

3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zbiórka ministrantów i lektorów. Na to spotkanie zapraszam również wszystkich chłopców klasy 3 szkoły podstawowej oraz starszych, którzy chcieliby zostać ministrantami i służyć przy ołtarzu. Zapraszam także dziewczynki z kl. 3 do śpiewania w parafialnej, dziecięcej scholi.

4. We wtorek i w środę po nabożeństwie majowym próba sypania kwiatów przed Uroczystością Bożego Ciała.

5. Wtorek i środa to także dni budowania ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Ołtarze przygotują uczniowie kl. VI i VII i VIII SP oraz ci, którzy rok temu przyjęli Sakrament Bierzmowania.

6. W środę od godz. 17:00 spowiedź przed Uroczystością Bożego Ciała.

7. W czwartek (30 V) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 11:00. Procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 9:00 (rozpoczęcie ok. 9:50). Zapraszam do licznego udziału. Zapraszam dzieci komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych, rodziców z małymi dziewczynkami do sypania kwiatów, a chłopczyków w komżach do dzwonienia. Proszę o przygotowanie na procesję obrazów i figur a strażaków do niesienia baldachimu oraz pomocy w bezpiecznym przebiegu procesji. Przeżyjmy z wiarą czas procesji. Niech błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem umocni nas do życia w pokoju, jedności i miłości. W Boże Ciało o godz. 19.00 odbędzie się koncert Jednego Serca Jednego Ducha w Parku Sybiraków na osiedlu Baranówka w Rzeszowie.

8. W oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła. W następną niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 11:00.

9. W sobotę o godz. 17:30 modlitwa różańcowa wynagradzająca za zniewagi i bluźnierstwa przeciw Matce Bożej z racji I soboty miesiąca. W sobotę rozpoczęcie „Nabożeństw Czerwcowych”.

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu proszę, by o czystość naszej świątyni zatroszczyli się: p. Joanna Trałka, p. Anna Cebulska, p. Wiesława Szpara, p. Dominika Wodzień, p. Barbara Ścibior. Sprzątanie w poniedziałek po wieczornej Mszy św. i w sobotę po rannej Mszy św.

11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00 zmiana tajemnic różańcowych WŻR.