Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 31.03.2024 r.

1. Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Dziś Msze święte jeszcze o godz. 9:00 i 11:00.

2.W Poniedziałek Wielkanocny w naszym kościele będzie niedzielny porządek Mszy świętych, tzn. o godz. 7:00, 9:00 i 11:00. Po Mszy św. o godz. 9:00 nadzwyczajny szafarz uda się do chorych z Komunią św. Zapisy chorych w zakrystii. Składka w drugi dzień świąt przeznaczona jest na uczelnie katolickie.

3.Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się, na różne sposoby, do przygotowania i dobrego przeżycia tych wielkich i świętych dni: LSO, także starszym czy byłym już ministrantom, śpiewającym Mękę Pańską i psalmy, chórowi, p. Kościelnemu, p. Organiście, mieszkańcom Rejonu III za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu, za dekorację kwiatową przed ołtarzem i przy tabernakulum. Dziękuję naszym strażakom za pełnioną wartę przy Grobie Bożym w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę. Za to że są wierni temu strażackiemu zawołaniu „Bogu na chwałę, a ludziom na pożytek”. Dziękuję za posługę w czasie dzisiejszej liturgii.

Dziękuję za modlitewne czuwanie, za adorację:

– LSO

– Uczniom kl. VII i VIII

– Różom Różańcowym

– wszystkim, którzy poświęcili choć chwilę czasu na adoracje Pana Jezusa w Ciemnicy i w Grobie Pańskim.

Dziękuję parafialnej grupie „Caritas” za przygotowanie świątecznych paczek dla najbardziej potrzebujących parafian oraz za przygotowanie chlebków i babek wielkanocnych.

Dziękuję za pomoc w celebracjach liturgicznych. Bóg zapłać.

4. Dziękuję także za liczne życzenia. Pragnę przekazać Wam życzenia bpa Ordynariusza

5. Drodzy parafianie, drodzy goście.

Zmartwychwstały Chrystus pokazuje nam, że życie to nie tylko przeszłość i teraźniejszość, ale również wieczność. Właśnie ta prawda decyduje o sensie i wartości naszego życia. Niech Ten, który narodził się, aby ponieść krzyż naszych grzechów na Golgotę i otworzyć nam niebieskie wrota otwiera nas na ogrom swej miłości. Zaś obietnica: „Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy Bóg przygotował tym, którzy Go miłują…” (1 Kor 2,9) niech skłania nas do życia wypełnionego miłością.

Szczególnym miejscem doświadczenia i okazywania tej miłości jest ludzka wspólnota, w tym wspólnota Kościoła. Odkrywamy jego wartość, uczestnicząc we wspólnocie Kościoła lokalnego jako wierni Parafii św. Maksymiliana Kolbe w Gliniku.

W tym wspaniałym dniu, w którym ponownie odkrywamy, że zostaliśmy odkupieni przez Chrystusa i obdarowani Wspólnotą Kościoła, składam z serca płynące życzenia, by Chrystus Zmartwychwstały, który zwyciężył śmierć, grzech i otworzył nam bramy nieba, obdarzał obfitością swoich łask, błogosławiąc podejmowanym wysiłkom apostolskim czyniąc je jeszcze bardziej owocnymi. Niech Jego zmartwychwstanie będzie dla nas źródłem siły i mocy do aktywnego uczestnictwa we Wspólnocie Kościoła.

Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!.