OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI Niedziela Zwykła, 11.02.2024 r.

«Chcę, bądź oczyszczony» (Mk 1, 41).

1. Dzisiaj Światowy Dzień Chorego. O godz. 11:00 Msza św. połączona z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych. Dzisiaj też rozpoczynamy 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Na stoliku z prasą katolicką są deklaracje abstynencji i koszyczek z imionami osób uzależnionych. Zachęcam do losowania i modlitwy za osobę uzależnioną w Wielkim Poście. Początek Wielkiego Postu niech dla nas wszystkich będzie zachętą do podjęcia postanowień trzeźwości i abstynencji.

2. W najbliższą środę (14 II) rozpoczniemy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu, czas przygotowania przez modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego do Świat Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawione o godz. 7:00, 10:00 i 17:00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jakościowy i ilościowy). Przypominam, że wstrzymanie się od pokarmów mięsnych (post jakościowy) obowiązuje osoby, które ukończyły 14 lat do końca życia a post ilościowy (jeden posiłek do syta i dwa lekkie) tych, którzy ukończyli 18 lat a nie rozpoczęli 60 roku życia.

Przewodniczący Episkopatu Polski prosi, by w Środę Popielcową we wszystkich parafiach w Polsce, po każdej Mszy św. przeprowadzić zbiórkę pieniężną dla Ukrainy. Zebrane środki zostaną przekazane, za pośrednictwem Caritas Polska, na wsparcie osób najbardziej potrzebujących – seniorów, osób z niepełnosprawnością oraz rodzin, które straciły swój dom. Mimo pewnego zmęczenia tym tematem solidarność z mieszkańcami Ukrainy jest bardzo potrzebna.

3. W Środę Popielcową podczas Mszy św. o godz. 17:00 będą poświęcone modlitewniki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania (kl. VIII).

4. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

– Droga Krzyżowa dla dzieci – środa, godz. 16:30 (do niesienia krzyża zapraszam uczniów kl. VIII)

– Droga Krzyżowa dla dorosłych – piątek, godz. 16:30

– Gorzkie Żale – niedziela, godz. 14:30

Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny wypełniając wyznaczone przez Kościół warunki zyskania odpustu.

5. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 09-12 marca, natomiast Rekolekcje Szkolne od 11 do 13 marca.

6. W przyszłą niedzielę, jako trzecią miesiąca, składka przeznaczona będzie na cele inwestycyjne w parafii.

7. Składam serdeczne podziękowanie za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu proszę, by o czystość naszej świątyni zatroszczyli się: p. Renata Bieszczad, p. Agata Matysek, p. Krystyna Mądro, p. Zofia Marć, p. Halina Kędzior. Sprzątanie w poniedziałek po wieczornej Mszy św. i w sobotę po rannej Mszy św.

8. Męska Grupa „Wojownicy Maryi” zaprasza na Noc Walki o Błogosławieństwo dla Polski 16 lutego (piątek) 20124 r. do kościoła MB Anielskiej w Dębicy. Rozpoczęcie o godz. 21:00.