OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI Niedziela Wielkanocna – 14.05.2023 r.

„Nie zostawię was sierotami” (J 14, 18).

1. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 11:00.

2. Jutro, we wtorek i w środę przypadają tzw. „Dni Krzyżowe”. W czasie procesji błagalnych będziemy modlić się o dobre urodzaje i o błogosławieństwo Boże w pracy na roli.

3. We wtorek 16 maja Święto Św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.

4. W czwartek 18 maja przypada 103. rocznica urodzin Karola Wojtyły – papieża św. Jana Pawła II.

5. Przyszła niedziela to uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, natomiast w piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu proszę, by o czystość naszej świątyni zatroszczyli się: p. Dorota Kulig, p. Halina Przystaś, p. Dorota Misiura, p. Janusz Kulig, p. Jolanta Szędzioł. Sprzątanie w poniedziałek po wieczornej Mszy św. i w sobotę o godz. 8:00.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy ś. p. Władysława Pociask (l. 82). Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

Ogłoszenia społeczne:

* W sobotę 20 maja o godz. 19:00 na rynku w Wielopolu Skrzyńskim odbędzie się plenerowy koncert pt. „Przechadzka po Wielopolu”.

 

* Wójt Gminy Wielopole S. informuje, że wpłaty II raty zobowiązań pieniężnych za 2023 rok należy dokonać w kasie Urzędu Gminy w Wielopolu S. (pokój nr 24) w godz. od 7:30 do 14:00 lub przelewem na rachunek bankowy wskazany w decyzji wymiarowej.