OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXIV Niedziela Zwykła – Uroczystość Chrystusa Króla, 21.11.2021 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla, święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. O godz. 11:00 Msza św. z obrzędem przyjęcia siedmiu nowych ministrantów. Dzisiaj ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek na finansowanie działań pomocowych Caritas Polska na terenach przygranicznych.

2. Zapraszam codziennie, do soboty włącznie, na wypominki listopadowe o godz. 17:00. Po nabożeństwie „wypominkowym” Msza św.

3. Składam serdeczne podziękowanie za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu proszę, by tę niezbędną posługę podjęli: p. Monika Dubiel, p. Celina Bieszczad, p. Wiesława Gruszka, p. Marta Król, p. Joanna Król. Sprzątanie w sobotę o godz. 8:00.

4. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.

5. Za tydzień I niedziela Adwentu i zarazem początek nowego roku kościelnego, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. W czasie Adwentu wypominki roczne będą przed Mszą św. o godz. 11:00, ponieważ przed Mszą św. o godz. 7:00 śpiewamy „Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP”.

6. W przyszłą niedzielę będzie błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny, które będzie można nabywać przez cały Adwent u p. Organisty i u p. Kościelnego (ofiary składane przy tej okazji stanowią częściowe wynagrodzenie za ich pracę dla naszej wspólnoty parafialnej). W ten sposób dziękujemy im za ich codzienną służbę.

7. Zachęcam do lektury katolickiej prasy. W nowym numerze tygodnika „Niedziela” znajdziemy m. in. artykuły na temat drogi synodalnej w różnych parafiach w Polsce oraz problemu na granicy polsko-białoruskiej.

 

Ogłoszenie społeczne:

W Urzędzie Gminy w Wielopolu w piątek (26 XI) będzie do wglądu projekt uproszczonego planu urządzenia lasu.

 

Dobrej niedzieli i szczęśliwego nowego tygodnia.

 

Publikowane informacje przeznaczone są do użytku wewnętrznego Parafii św. Maksymiliana Kolbe w Gliniku.