OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVIII Niedziela Zwykła, 10.10.2021 r.

1. Dzisiaj przeżywamy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. W całej Polsce po Mszach św. odbywa się zbiórka ofiar do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. W ten sposób wznosimy żywy  pomnik wdzięczności św. Janowi Pawłowi II.

2. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na październikową modlitwę różańcową w dni powszednie o godz. 17:00 a w niedziele o godz. 11:00.

3. W środę (13 X) przeżywać będziemy ostatnie w tym roku uroczyste Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17:00 Msza św. Po Mszy św. procesja różańcowa wokół kościoła zakończona Apelem Jasnogórskim w kościele. Po nabożeństwie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania (kl. VIII).

4. W czwartek (14 X) będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Na różańcu będziemy modlić się za nauczycieli, katechetów i tych którzy służą dziełu edukacji i wychowania dzieci i młodzieży. Wszystkim nauczycielom przekazuję słowa uznania i szacunku. Przekazuję również życzenia, by nie zabrakło im wytrwałości i siły ducha w wychowaniu dzieci i młodzieży do świata wartości.

5. W piątek (15 X) o godz. 8:00 Msza św. z okazji Święta Patrona Szkoły i jednocześnie 3. rocznicy nadania imienia św. Jana Pawła II naszej szkole podstawowej.

6. W sobotę po nabożeństwie różańcowym spotkanie dla kandydatów na ministrantów.

7. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu proszę, by tę niezbędną posługę podjęli: p. Bernadeta Bukowska, p. Edwarda Pieprzak, p. Zofia Kolebuk, p. Teresa Kolebuk, p. Małgorzata Wajda. Sprzątanie w poniedziałek po wieczornej Mszy św. i w sobotę o godz. 8:00.

8. W przyszłą niedzielę składka na cele parafialne.

9. W liturgii Kościoła katolickiego w tym tygodniu będziemy obchodzić:

* w środę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, zakonnika,
* w piątek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy,
* w sobotę wspomnienie  św. Jadwigi Śląskiej, zakonnicy.

10. Przed nami miesiąc listopad, miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych i modlitwy o ich wieczną radość. Na stoliku z prasą katolicką są wyłożone kartki wspominkowe. Podobnie jak w poprzednich latach są w dwóch kolorach. Jedne na wypominki listopadowe (jednorazowe), drugie na wypominki roczne. Naszą wspólną modlitwą będziemy prosić miłosiernego Boga o łaskę życia wiecznego dla naszych bliskich zmarłych. Dbajmy też o ich groby i cały cmentarz.

11. Dzisiaj o godz. 16:00 w kościele w Łączkach Kucharskich rozpoczyna się kurs przedmałżeński.

 

SOLENIZANTOM I JUBILATOM TYGODNIA SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA: OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH WYPRASZANYCH PRZEZ PATRONA NASZEJ PARAFII ŚW. MAKSYMILIANA.

 

Publikowane informacje przeznaczone są do użytku wewnętrznego Parafii św. Maksymiliana Kolbe w Gliniku.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIX Niedziela Zwykła, 17.10.2021 r. 1. Dziękuję za ofiary złożone tydzień temu na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik […]