OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V Niedziela Zwykła, 04.02.2024 r.

«Wszyscy Cię szukają» (Mk 1, 37).

1. Kalendarz liturgiczny:

* poniedziałek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy
* wtorek – wspomnienie św. Pawła Miki i i Towarzyszy, męczenników japońskich
* sobota – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy

2. W poniedziałek (5 lutego) z okazji wspomnienia św. Agaty poświęcenie chleba, soli i wody, które mają chronić nas i nasze domostwa od niebezpieczeństwa pożaru i innych przeciwności.

3. Dziękuję kandydatom do bierzmowania z kl. VIII i ich rodzicom, którzy w piątek sprawnie rozebrali świąteczną dekorację w naszej świątyni.

4. Składam serdeczne podziękowanie za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu proszę, by o czystość naszej świątyni zatroszczyli się: p. Agnieszka Przypek, p. Wiesława Szpara, p. Agnieszka Zegar, p. Wioletta Zegar, p. Anna Bieszczad. Sprzątanie w poniedziałek po wieczornej Mszy św. i w sobotę po rannej Mszy św.

5. W przyszłą niedzielę (11 lutego) we wspomnienie NMP z Lourdes będziemy przeżywać Światowy Dzień Chorego. To okazja, aby szczególną modlitwą objąć wszystkich chorych. Pamiętajmy też o uczynku miłosierdzia chrześcijańskiego: „chorych nawiedzać”. Warto również przypomnieć sobie o sakramencie Namaszczenia Chorych, który jest darem Jezusa Chrystusa na trudne dni choroby czy starości. W czasie Mszy św. o godz. 11:00 będzie możliwość przyjęcia tego sakramentu. Rodziny czy sąsiadów proszę o pomoc chorym w dotarciu do naszej świątyni.

6. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Prośmy o łaskę umocnienia naszej wiary w żywą, sakramentalną obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie Ołtarza.